تبلیغات
dashamir.dashamir@yahoo.com
قالب وبلاگ

dashamir.dashamir@yahoo.com
****مرگ را تجربه کنید**** 
نویسندگان
نظر سنجی
كدامیك از مطالب زیر كم و كسری دارد؟

صفحات جانبی


عزرائیل و مرد ثروتمند

رسول خدا میفرماید :

از ثروت دوری کنید چون مایه هلاک است .

در گذشته شخصی بود مال زیادی جمع کرده بود و دارای فرزندان زیادی بود روزی ملک الموت به شکل فقیری به در خانه او ظاهر شد و در خانه را به صدا در اورد و گفت : به اقایتان بگویید بیاید .

به او گفتند اقای ما به نزد همچون تویی بیاید . او را از در خانه راندند . او دوباره با همان قیافه برگشت و در خانه را زد و گفت به اقایتان بگویید ملک الموت امده است .

چون اقا این صدا را شنید با ترس و وحشت از جایش بلند شد و گفت با او خوب حرف بزنید .

به عزرائیل گفتند :خدا به تو خیر دهد شاید غیر از اقای ما را میخواهی .

گفت :نه . به او بگو بلند شو و وصیت خود را بکن که میخواهم روحت را بگیرم ان مرد رو به صندوقچه ها کرد و گفت انها را باز کنید و سپس رو به طلا ها و نقره ها کرد و گفت خدا شما را لعنت کند که مرا از یاد و ذکر خدا غافل کردید و از پرداختن به اخرتم باز ماندم که حالا مامور الهی امده است و من هیچگونه امادگی ندارم .

خدا با قدرت خود ان طلا ها و نقره ها را به سخن در اورد و در جواب گفتند :چرا به من ناسزا میگویی تو به نکوهش به من سزاوارتری.ایا در چشم مردم حقیر نبودی که چون مرا با تو دیدند به تو احترام گذاشتند و مقامت را بالا بردم .ایا پادشاهان را به خانه تو نیاوردم که قبل از ان تو باید پیش انها حاضر میشدی.ایا دختران پادشاهان را به عقد تو در نیاوردم؟اگر مرا به مسیر خیر انفاق میکردی مانعت نمیشدم . اگر مرا در راه خدا انفاق میکردی کم نمیشدم . پس چرا به من ناسزا میگویی زمانی که تو به ان سزاوارتری .

.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
هــــــمــــــیـــــــشــــــه بــــــــه یـــــــا د داشـــــــــــــتــــــه بــــــا شـــــــــیــــــــــم کــــــــه یـــــــــــک ر و ز هــــــم نــــــــوبـــــــت مــــــــا مــــــــــی شــــــــو د