تبلیغات
dashamir.dashamir@yahoo.com
قالب وبلاگ

dashamir.dashamir@yahoo.com
****مرگ را تجربه کنید**** 
نویسندگان
نظر سنجی
كدامیك از مطالب زیر كم و كسری دارد؟

صفحات جانبی


خداوند براى توصیف‌ بهشت‌ و جهنم‌ در سوره‌های مختلف قرآن به ذكر مثال‌های متعددی پرداخته است و در سوره محمد آیه 15، بهشت و جهنم را برای انسان‌ها به زیبایی به تصویر می‌كشد.‌

بهشتى‌ كه‌ به‌ پرهیزكاران‌ وعده‌ داده‌ شده‌ این‌چنین‌ است: «در بهشت نهرهایى‌ است از آبى‌ كه‌ طعم‌ و بویش‌ برنگشته‌ و نهرهایى‌ از شیر كه‌ طعمش‌ تغییر نكرده‌ است‌ و نهرهایى‌ از شراب، كه‌ تماماً لذت‌ است‌ براى‌ نوشندگان، و نهرهایى‌ از عسلِ تصفیه‌ شده؛ و براى‌ آنان‌ در آن‌ جا هر گونه‌ میوه‌ای‌ هست‌ و نیز آمرزشى‌ از جانب‌ پروردگارشان. آیا اینان‌ مانند كسانى‌اند كه‌ در آتش‌ جاودانه‌اند و آبى‌ جوشان‌ به‌ آنان‌ خورانده‌ مى‌شود كه‌ روده‌هایشان‌ را پاره‌ پاره‌ مى‌كند؟»

اگر فكرت‌ را به‌ درختان‌ بهشتى‌ مشغول‌ دارى‌ كه‌ شاخه‌هایشان‌ همواره‌ به‌ هم‌ مى‌خورد و ریشه‌هاى‌ آن‌ها در توده‌هاى‌ مُشك‌ پنهان‌ است‌ و در ساحل‌ جویباران‌ بهشت‌ قرار گرفته‌اند و آبیارى‌ مى‌شوند و خوشه‌هایى‌ از لؤ‌لؤ‌ آبدار به‌ شاخه‌هاى‌ كوچك‌ و بزرگ‌ درختان‌ آویخته‌ و میوه‌هاى‌ گوناگونى‌ كه‌ از درون‌ غلاف‌ها و پوشش‌ها سر بیرون‌ كرده‌اند، سرگردان‌ و حیرت‌زده‌ مى‌گردی. شاخه‌هاى‌ پر میوهِ‌ درختان‌ بهشت‌ بى‌‌زحمت‌ خم‌ شوند و در دسترس‌ قرار می‌گیرند تا چینندهِ‌ آن‌ هر گاه‌ كه‌ بخواهد برچیند.

‌‌آیا ناراحتى‌ یكى‌ از افراد خود را بر اثر خارى‌ كه‌ در بدنش‌ فرورفته‌ یا در زمین‌ خوردن‌ پایش‌ مجروح‌ شده‌ یا ریگ‌هاى‌ داغ‌ بیابان‌ او را رنج‌ داده‌ است‌ دیده‌اید كه‌ تحمل‌ آن‌ مشكل‌ است؟ پس‌ چگونه‌ مى‌شود تحمّل‌ كرد كه‌ در میان‌ دو طبقهِ‌ آتش، در كنار سنگ‌هاى‌ گداخته، هم‌نشین‌ شیطان‌ بود؟ آیا مى‌دانید وقتى‌ مالك‌ دوزخ‌ بر آتش‌ غضب‌ كند، شعله‌ها بر روى‌ هم‌ مى‌غلتند و یكدیگر را مى‌كوبند.

.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
هــــــمــــــیـــــــشــــــه بــــــــه یـــــــا د داشـــــــــــــتــــــه بــــــا شـــــــــیــــــــــم کــــــــه یـــــــــــک ر و ز هــــــم نــــــــوبـــــــت مــــــــا مــــــــــی شــــــــو د