تبلیغات
dashamir.dashamir@yahoo.com
قالب وبلاگ

dashamir.dashamir@yahoo.com
****مرگ را تجربه کنید**** 
نویسندگان
نظر سنجی
كدامیك از مطالب زیر كم و كسری دارد؟

صفحات جانبی


پیامبر اكرم فرمود:راه دور شدن از دوزخ و نزدیك شدن به بهشت این است كه سخن به منطق عدل گویی و مازاد دارایی خود را انفاق كنی.

روزی عربی صحرانورد نزد پیامبراعظم(ص) آمد و از او درباره عملی پرسید كه وی را به بهشت نزدیك و از دوزخ دورش سازد.
پیامبرگرامی در پاسخ فرمود: راه دور شدن از دوزخ و نزدیك شدن به بهشت این است كه سخن به منطق عدل گویی و مازاد دارایی خود را انفاق كنی.
مرد گفت: به خدا سوگند! من توانایی آن را ندارم كه همیشه به منطق عدل سخن بگویم و نمی توانم مازاد مال خود را ببخشم. پیامبراعظم(ص) فرمود: پس به نیازمندان اطعام كن و به مردمان آشكارا سلام گوی. گفت: این اعمال نیز دشوار است. حضرت فرمود: آیا شترانی داری؟ او گفت: آری. فرمود: پس شتری از شترانت را با مشكی درنظر بگیر، آن گاه آهنگ خانواده ای كن كه جز به ندرت آب نمی نوشد، و ایشان را سیراب ساز كه (اگر چنین كنی) امید است پیش از مردن شتر و پاره شدن مشك، بهشت بر تو واجب شود.(1)
رحم و یاری رسانی در سبك ترین تكالیف و ساده ترین و سهل ترین صورت هایش تمام آلودگی ها و وزر وبال را از دامان انسان می شوید و بارهای گران را از دوش او برمی دارد.
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
هــــــمــــــیـــــــشــــــه بــــــــه یـــــــا د داشـــــــــــــتــــــه بــــــا شـــــــــیــــــــــم کــــــــه یـــــــــــک ر و ز هــــــم نــــــــوبـــــــت مــــــــا مــــــــــی شــــــــو د